Dla mediów

 

Złoty Smok BOJAN powraca!

zlotysmok v2ZŁOTY SMOK POWRACA DO BROWARU BOJANOWO
Browar Bojanowo wznowił warzenie piwa Złoty Smok BOJAN, które na stałe zagości na polskich półkach.


Złoty Smok BOJAN powrócił pod skrzydła wielkopolskiego Browaru Bojanowo z Grupy Browary Regionalne Jakubiak po pozytywnie zakończonym procesie. Przez okres dziewięciu miesięcy Browar Bojanowo był zmuszony do wstrzymania warzenia i sprzedaży piwa "Złoty Smok BOJAN" oraz wycofania produktu z rynku. Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie potwierdził, że Spółka BRJ posiada prawo ochronne na znak "Złoty Smok BOJAN", nie dokonuje czynów nieuczciwej konkurencji, ani nie podszywa się pod znak towarowy "smok" Browaru Fortuna.
Złoty Smok BOJAN to lekki, jasny lager robiony z ryżu i słodu pilzneńskiego nawiązujący tradycją do piw azjatyckich. Do delikatnego smaku ryżowego piwa dodano aromatyczny angielski chmiel Fuggles o delikatnym kwiatowo - korzennym aromacie z nutą mięty. Podczas zacierania dodawana jest niewielka ilość słodu pszenicznego, by piwo zyskało trwałą i delikatną piankę.
„Pomysł i decyzja o stworzeniu Złotego Smoka w Bojanowie przypada na połowę 2014 roku. Pierwsze warki gotowane były w czerwcu,  by na początku lipca piwo mogło dotrzeć na półki sklepowe. Jasny, ryżowy lager spotkał się z przychylnymi opiniami piwoszy. Ze względu na łagodny i delikatny smak ze świetnie zbalansowaną nutą chmielową piwo zyskało szeroką grupę odbiorców. Do końca sierpnia 2014 r. rosła sprzedaż piwa, a we wrześniu  ze względu na oprotestowanie nazwy Złoty Smok w sądzie sprzedaż piwa została zablokowana” – mówi Maciej Jakubiak, Wice Prezes Zarządu Grupy BRJ i dodaje: „Po uregulowaniu spraw prawnych w 2015 roku Złoty Smok BOJAN powrócił na sklepowe półki, gdzie z pewnością znajdzie stałe miejsce. Przerwa w produkcji wpłynęła na obniżenie wielkości sprzedaży, jednak powoli odzyskujemy rynek w tym segmencie piw, zwłaszcza, że ostatnio Browar Tenczynek wprowadził na rynek lagera w stylu dortmundzkim. Przed nami też rychła premiera kolejnej piwnej propozycji z Browaru Ciechan.”

 
 

Polecamy