Porady dotyczące fotografii kulinarnej

Kulinaria

Fotografowanie potraw jest trudniejsze niż się wydaje. Oto najlepsze porady i wskazówki, jakie mogę zaoferować na temat fotografii żywności i sprzętu.

Wskazówki dotyczące robienia świetnych zdjęć jedzenia

Chodzi o światło! Najlepszą wskazówką dla początkujących jest uświadomienie sobie intensywności światła i sposobu, w jaki uderza ono w jedzenie, oraz nauczenie się odpowiedniego dostosowywania. Oto kilka wskazówek, jak zacząć.

  • Rób zdjęcia w naturalnym świetle. Nie używaj górnych lamp ani lamp ani wbudowanej lampy błyskowej.
  • Poruszaj się, aby znaleźć najlepsze źródło światła. Nie ograniczaj się do robienia zdjęć w kuchni. Być może światło najlepiej sprawdza się rano w sypialni, a po południu w salonie.
  • Spróbuj robić zdjęcia pod różnymi kątami. Niektóre talerze z jedzeniem wyglądają lepiej z góry (np. pizza), z boku (burgery) lub pod kątem 45 stopni (napoje). Spróbuj poruszać się po talerzu i robić zdjęcia pod różnymi kątami, aby później wybrać swoje ulubione.
  • Zminimalizuj bałagan. Jeśli ta łyżka, serwetka lub ruchliwe tło nie dodaje się do zdjęcia, umniejsza to zdjęcie. Skoncentruj się na tym, co najważniejsze, ale nie zbliżaj się tak blisko, aby widzowie nie mogli powiedzieć, co to za jedzenie.

Rozwiązywanie typowych problemów z fotografią żywności

Jesteś sfrustrowany tym, jak wyglądają Twoje zdjęcia jedzenia? Czytaj dalej, aby poznać potencjalne rozwiązania.

  • Twoje zdjęcia są rozmazane. Nieostre zdjęcia są spowodowane drganiami aparatu. Rozwiązania obejmują: 1) stabilniej trzymaj aparat (łatwiej powiedzieć niż zrobić), 2) użyj statywu z pilotem, aby aparat pozostawał całkowicie nieruchomy podczas fotografowania, 3) użyj krótszego czasu otwarcia migawki, co będzie wymagało otwarcia aparatu. przysłonę i/lub przejście do obszaru z większą ilością światła lub 4) zwiększ czułość ISO, aby zmniejszyć ilość potrzebnego światła (spowoduje to jednak pogorszenie jakości obrazu).
  • Twoje kolory nie są prawdziwe. Jeśli podczas edycji zdjęć Twój talerz jedzenia wygląda na bardzo niebieski, żółty, różowy lub zielony, użyj narzędzi do balansu bieli w oprogramowaniu, aby to naprawić! Kolory ożywają, gdy balans bieli jest ustawiony prawidłowo. Jeśli fotografujesz w formacie RAW, łatwiej będzie Ci później dostosować balans kolorów.
  • Twoje zdjęcia po prostu nie „wyskakują” jak profesjonalne zdjęcia jedzenia. Doświadczeni fotografowie żywności używają obiektywów, które pozwalają im zawęzić głębię ostrości w celu podkreślenia tematu zdjęcia. Następnie używają oprogramowania fotograficznego, aby poprawić kontrast, poziomy i ostrość swoich zdjęć. Czasami kilka drobnych zmian może naprawdę sprawić, że zdjęcie wyskoczy.

Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi stosunkowo niedrogich obiektywów i oprogramowania, które pomogą Ci rozwiązać te problemy i zrobić niesamowite zdjęcia jedzenia.

Kulinaria
Zdrowa dieta pudełkowa

Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja – pięć pudełek, a w każdym zamknięte danie z właściwym dla indywidualnych potrzeb klienta rozkładem mikro- i makroskładników. Dieta pudełkowa od Tajm to coś więcej niż dowóz dań. U nas wybierzesz dietę dla siebie W Tajm zadbaliśmy o potrzeby wszystkich klientów – mamy …

Kulinaria
Właściwości makaronu pełnoziarnistego

Makaron gości na polskich stołach w wielu wariantach. Makaron jest podstawą wielu zup jak na przykład zupy pomidorowej, ale także polskiego rosołu. Makaron do czasu mogliśmy wybierać w klasycznym, jasnym wariancie, ale od jakiegoś czasu na rynku popularne stały się makarony pełnoziarniste. Właściwości makaronu pełnoziarnistego Makaron pełnoziarnisty różni się na pierwszy rzut …

Kulinaria
Ciasto z kajmakiem i jabłkami

Każdy od czasu do czasu lubi sobie zjeść coś dobrego. Wiadomo, że dla jednych to dodatek do kawy, a dla innych możliwość poczęstowania gości. Bez względu na to, z jakiego powodu chcemy piec ciasta, warto mieć pod ręką produkty, jak i również przepis na ciasta, które są szybkie. Nowoczesne ciasta …