Jakie warzywa na rosół będą najlepsze?

Kulinaria

Rosół to tradycyjna polska zupa, którą przygotowuje się w niemal każdym domu. Co więcej, wydaje się, że każdy ma na nią swój własny, unikalny przepis. Jaki jest klucz udanego domowego rosołu? Jak przygotować rosół, który będzie smakował każdemu?

Podstawą rosołu jest dobre mięso

Odpowiednie mięso jest kluczem dobrego rosołu. Powinniśmy kupić je od zaufanego rzeźnika, a najlepiej od hodowcy. Dużo będzie zależało tutaj od tego jak dane kurczak był traktowany i czym był karmiony. Na rosół będziemy potrzebować jednego całego kurczaka o wadze około 2 kg. Zamiast tego, możemy użyć też 2 dużych ud jednego korpusu kurczaka z szyją i skrzydełkami. Niezależnie od tego którą opcję wybierzemy, powinniśmy mieć 2 kg samego mięsa. To właśnie dobra jakość tego mięsa zadecyduje o smaku naszej zupy.
Niektórzy decydują się też na dodanie podrobów, takich jak serduszka, czy żołądki. Możemy też dodać wołowinę, około 300 g. Dobrze sprawdzi się tutaj antrykot i szpondra. Wszystkie te składniki wzbogacają smak naszej zupy, ale to, czy dany posmak będzie nam odpowiadał jest wyłącznie kwestią gustu. Warto nieco poeksperymentować z dodatkowymi rodzajami mięsa.

Najlepsze warzywa na rosół

Kolejnym składnikiem, który będzie grał dużą rolę w smaku naszego rosołu, będą warzywa. Ale będziemy potrzebować tutaj włoszczyzny, czyli marchewek, pietruszki, natki pietruszki, selera i pora. Niektórzy decydują się na dodanie też liścia kapusty.
Podobnie jak w przypadku mięsa przez ogromną rolę będzie tutaj grała jakość naszych warzyw. Powinny one rosnąć w naturalnych warunkach bez sztucznych nawozów. Najlepiej kupić je od rolnika, lub z lokalnego warzywniaka. Lepiej odpuścić sobie tanie warzywa z supermarketu, bo zazwyczaj są one importowane, przez co mają dużo gorszą jakość. Warto wiedzieć też jak wyglądają dojrzałe warzywa, żeby przypadkiem nie kupić tych niedojrzałych. Takie mogą być trudniejsze do przygotowania i mogą też mieć gorszy smak.

Wybierając dobre warzywa na rosół będziemy mieć pewność, że nasza zupa będzie pyszna i pożywna. Rosołu nie warto też odchudzać, bo przez to traci on swój wyjątkowy smak. Zupa ta powinna być tłusta, bo to właśnie to sprawia, że jest taka pyszna. Z drugiej strony, przez cały zawarty w niej tłuszcz, nie powinniśmy jadać jej zbyt często, gdyż może ona wpływać na naszą wagę i poziom cholesterolu we krwi. Rosół powinien być zupą, którą jemy od święta i dlatego nie warto tutaj iść na kompromisy i kupować tanich składników wątpliwej jakości.

 

Kulinaria
Sprawdzone porady, jak zrobić mięso na burgery

Domowe burgery w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na przyrządzenie ich w domu, ponieważ dzięki temu mamy świadomość, że wykonane przez nas danie będzie smaczne i zdrowe. Dodatkowo jeżeli cierpimy na jakieś alergie lub też nietolerancje pokarmowe wiemy, jakie składniki są tam dodane. Dzięki …

Kulinaria
Kotlet z ziemniakami na niedzielę – tradycja?

Człowiek coraz chętniej eksperymentuje w kuchni z nowymi produktami czy smakami, ale są dania, które nie tylko kojarzą się z tym, co jadło się jako dziecko, lecz są tradycją – posiłkami, na które przepisy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Czy znając wiele takich dań, można zastanowić się, czy ziemniaki …

Kulinaria
Najlepsze pączki w 5 min – jak przygotować?

Coraz więcej osób bardzo często zastanawia się, jakie słodkości przygotować na deser podczas ważnych uroczystości. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę jest bardzo wiele pomysłów, dzięki którym możemy szybko przyrządzić pyszne smakołyki. Na co warto w tym przypadku się zdecydować? Pyszne smakołyki dla każdego Przede wszystkim powinniśmy pamiętać …