Przy tych alkoholach to cena uderza do głowy

Kulinaria

Alkohol potrafi być bardzo drogi. Jednak nawet najdroższe drinki w barach, czy wina w drogich restauracjach nie mają porównania do tego. Oto najdroższe alkohole świata.

1907 HEIDSIECK

Jest to najdroższy szampan na świecie, kosztujący 275 tysięcy dolarów za butelkę. Skąd taka wysoka cena za ten trunek? Był to szampan przeznaczony dla cara Mikołaja II, jednak statek, na którym była dostawa, zatonął. Po 80 latach odnaleziony został wrak statku, a na nim zdatny do picia alkohol. Cały zapas został wykupiony przez moskiewski hotel, który jest obecnie jedynym miejscem, gdzie serwuje się carski szampan.

The Macallan 64 Year Old

Jak wskazuje nazwa jest to 64-letnia szkocka. Została sprzedana za 460 tysięcy dolarów. Cena wynikała z tego, że była to jedyna butelka tego alkoholu, a także że kwota przeznaczona została na cele charytatywne.

Screaming Eagle

Najdroższe wino w historii. Butelka tego alkoholu z 1992 dostała w skali Parkera 99 na 100. Została później sprzedana za 500 tysięcy dolarów.

Mendis Coconut Brandy

Najdroższa na świecie butelka brandy za milion dolarów. Cena taka, gdyż to pierwsza na świecie jasna, kokosowa brandy z kokosów ze Sri Lanki. Dodatkowo sprzedawana w eleganckiej butelce w własnoręcznym podpisem założyciela firmy – Mendisa.

Diva Vodka

Nazwa tej wódki jest jak najbardziej adekwatna. Oto bowiem wódka za milion dolarów. Potrójnie destylowana i filtrowana za pomocą węgla drzewnego z brzozy skandynawskiej i diamentów, w butelce wysadzanej kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Z możliwością personalizacji dla każdego klienta.

Russo-Baltique Vodka

Wódka za 1,5 miliona dolarów za butelkę. Złotą butelkę, wysadzaną diamentami i złotym orłem w kształcie rosyjskiego orła. Przy czym najciekawsze jest to, że to wódka produkowana przez firmę znaną z luksusowych samochodów.

Henri IV Dudognon Heritage

Koniak pochodzący z 1776 roku, dwukrotnie destylowany i przez 100 lat przechowywany w dębowej beczce. Sprzedany w pokrytej 4-karatowym złotem, platyną i drobnymi diamentami butelce. Za dwa miliony dolarów.

Tequila Ley Pasión Azteca

Ta tequila w wersji premium sprzedawana jest w platynowej butelce za 3,5 miliona dolarów. W najtańszej wersji w złotej butelce kosztuje “tylko” 225 tysięcy dolarów. Wersja pośrednia, to diamentowa butelka za 1,5 miliona dolarów.

Billionaire Vodka

Najdroższa wódka świata o adekwatnej nazwie. Wódka Billionaire pochodząca z Rosji, sprzedawana jest w butelce ozdobionej trzema tysiącami diamentów i białym futrem. Zrobiona jest za to z najlepszej gatunkowo pszenicy i wody o specjalnym pochodzeniu, a filtrowana jest płynem z diamentów.

D’Amalfi Limoncello Supreme

Jest to najdroższy likier i jednocześnie najdroższy alkohol świata. Smak likieru Limoncello, wzbogacony o cytrusowe olejki nie jest jednak głównym powodem ceny. Za ceną stoją trzy diamenty w szyjce butelki – dwa kamienie o masie 13,5 karatów i jeden unikalny diament o masie 18,5 karatów.
To te trzy diamenty podbijają cenę alkoholu do niebotycznych 44 milionów dolarów.

Kulinaria
Smak bezalkoholowych mocktaili

Mocktaile: czy napoje bezalkoholowe są dobre w smaku? Piwa bezalkoholowe albo egzotyczne mocktaile dla kierowców – to już nic nadzwyczajnego. Wielu się jednak zastanawia, czy napoje bezalkoholowe są dobre w smaku. Postanowiliśmy to sprawdzić. Rozsiądź się więc wygodnie, weź do ręki szklaneczkę i przeczytaj nasz artykuł. Bezalkoholowy Old Fashioned Na …

Kulinaria
Makaron z serem – przepisy, pomysły

Makaron z serem to danie, które cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Jest to potrawa, która idealnie łączy prostotę przygotowania z wyjątkowym komfortem, jakiego dostarcza spożywanie gorącego, serowego posiłku. Makaron z serem może być przygotowany na wiele różnych sposobów, co sprawia, że jest to danie wyjątkowo uniwersalne. Od szybkich …

Kulinaria
Buraki na zimno – świetny dodatek do dania głównego

Przepis podstawowy na buraczki tarte na zimno Buraczki do obiadu na zimno to doskonały sposób na dodanie koloru i smaku do Twojego posiłku. Oto szczegółowy przepis na buraczki tarte do obiadu na zimno: Ugotuj 4 średnie buraki w osolonej wodzie do momentu, gdy staną się miękkie. Możesz sprawdzić ich miękkość, …