Jaka mąka do biszkoptu?

Kulinaria

Wybór mąki do biszkoptu

Każda gospodyni domowa chce, by jej biszkopt do tortu czy ciasta z owocami był jak najbardziej puszysty, nie opadł, a wręcz zachwycił. Wpisuje się do wyszukiwarki „jaka maka do biszkoptu” i liczy z tym, że te sto siedemdziesiąt jeden tysięcy wyszukiwań da odpowiedź. Da się ją znaleźć, ale co, jeśli za chwilę się zapomni? Ponowne wyszukiwanie może zirytować, dlatego warto zapoznać się z poniższymi informacjami, wydrukować je i zapamiętać, by nie mieć już więcej wątpliwości.

Mąka mące nierówna – jaka mąka do biszkoptu?

Znaczenie mąki przy wypiekach jest kluczowe – to ona stanowi główny składnik, który powinien być wybrany rozsądnie, a nie tylko złapany w sklepie w przelocie z nadzieją, że się sprawdzi. Zdecydowanie lepiej jest się zatrzymać i dokładnie zapoznać z oznaczeniem na opakowaniu, by mieć pewność, że wybrało się najlepszą mąkę do swojego wypieku.

Typy mąki, jakie widnieją na ich opakowaniach, nie są tylko czyimś widzimisię i nie mają na celu nakłanianie konsumenta na większe zakupy. Każdy zawodowy piekarz jest bowiem w stanie wyjaśnić, dlaczego do niektórych wypieków pewna mąka się nadaje, a inna wręcz przeciwnie.

Typ mąki określa się na podstawie zawartości substancji mineralnych. Łatwo jest się w tym rozeznać, bowiem na przykład typ 450 oznacza, że mąka zawiera 0,45 procent substancji mineralnych, typ 750 – 0,75 procent. Im procent substancji mineralnych jest wyższy, tym mąka jest ciemniejsza oraz zbliżona do składu chemicznego ziarna, z którego powstała. Im więc pieczywo czy wypiek ma być ciemniejszy, tym wyższy typ się wybiera.

Mąka sprawia, że wypiek jest smaczny, a ponadto ładnie wygląda. W przypadku biszkopta jego wygląd ma znaczenie, bo dzięki temu całe ciasto czy tort ma swoją wysokość i jest puszyste w środku.

Stały wybór dla biszkoptu

Biszkopt jest wypiekiem jasnym – jeżeli chce się zmienić jego kolor, do stałych składników dodaje się kakao, dzięki któremu staje się ono ciemniejsze.

Niezależnie od tego, czy biszkopt będzie częścią tortu, czy częścią ciasta, wybór mąk okazuje się być prosty i łatwy do zapamiętania.

Po mąkę typu 400 sięga się, jeśli chce się przygotować ciasto tortowej. Jeżeli ciasto ma być biszkoptowe lub biszkoptowo-tłuszczowe, wyborem jest mąka typu 450. Właściwie sprawdzi się ona także w przypadku tortu, więc najlepiej odnotować sobie, że jeśli w sklepie ujrzy się opakowanie mąki z napisem „typ 450”, to nada się ona zarówno do ciasta biszkoptowego, jak i biszkoptu na tort.

Odpowiedź na pytanie znaleziona? Super! Można więc wyrzucić frazę „jaka maka do biszkoptu” z wyszukiwarki i wziąć się za pieczenie smacznego biszkoptu.

 

Kulinaria
Zdrowa dieta pudełkowa

Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja – pięć pudełek, a w każdym zamknięte danie z właściwym dla indywidualnych potrzeb klienta rozkładem mikro- i makroskładników. Dieta pudełkowa od Tajm to coś więcej niż dowóz dań. U nas wybierzesz dietę dla siebie W Tajm zadbaliśmy o potrzeby wszystkich klientów – mamy …

Kulinaria
Właściwości makaronu pełnoziarnistego

Makaron gości na polskich stołach w wielu wariantach. Makaron jest podstawą wielu zup jak na przykład zupy pomidorowej, ale także polskiego rosołu. Makaron do czasu mogliśmy wybierać w klasycznym, jasnym wariancie, ale od jakiegoś czasu na rynku popularne stały się makarony pełnoziarniste. Właściwości makaronu pełnoziarnistego Makaron pełnoziarnisty różni się na pierwszy rzut …

Kulinaria
Ciasto z kajmakiem i jabłkami

Każdy od czasu do czasu lubi sobie zjeść coś dobrego. Wiadomo, że dla jednych to dodatek do kawy, a dla innych możliwość poczęstowania gości. Bez względu na to, z jakiego powodu chcemy piec ciasta, warto mieć pod ręką produkty, jak i również przepis na ciasta, które są szybkie. Nowoczesne ciasta …